Zajęcie dodatkowe


 

 

ZAJĘCIA DODATKOWE W CENIE CZESNEGO

 

ZAJĘCIA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO „ READY, STADY, GO” (5 razy w tygodniu) - nie zapominajmy, że dzieci w wieku przedszkolnym są otwarte na otaczający je świat. Podczas zabaw, osłuchania się z piosenkami, rymowankami i wielozmysłowym poznaniem otaczających je rzeczy naturalnie i mimowolnie potrafią odtwarzać zasłyszane słowa, zdania i gesty. Dlatego też, w naszym przedszkolu język angielski to podróż do krainy zabawy, podczas, której przy okazji wykonywania różnych czynności, nauki multisensorycznej, korzystania z gier, książek, kart tematycznych rozwijamy umiejętności motoryczne, słuchowe, uczymy rytmu i intuicji języka. Można by  zapytać jak to jest możliwe? Co zrobić, żeby lekcje języka angielskiego dla najmłodszych należały do udanych? Oto recepta - nasze przedszkolaki, na każdych zajęciach wybierają się w podróż do krajów anglojęzycznych, chowają podczas lotu język polski do magicznej szkatułki, a gdy nadchodzi czas powrotu i lądowania w przedszkolu, każdy uczestnik naszej podróży dostaje w nagrodę magiczny stempel. Na naszych zajęciach nie jest wymagane, aby dziecko mówiło. Każde dziecko rozwija się w innym tempie i w swoim czasie zacznie czynnie uczestniczyć w rozmowach.

 

MUZYCZKI-RYTMICZKI (2 razy w tygodniu) - to podróż do Muzykolandii zapewniająca naszym Przedszkolakom spotkanie z różnymi dźwiękami i brzmieniami. Główne cele zajęć to osłuchanie się z muzyką, poznanie różnych instrumentów, tańców innych narodów oraz podstawowego słownictwa muzycznego. Podczas spotkań wykorzystywane są zabawy logo rytmiczne, dzięki którym teksty poznawanych piosenek łatwo zapadają Przedszkolakom w pamięć. Dodatkowo nasze dzieci mają możliwość poznania autorskich akompaniamentów i układów choreograficznych.

 

„FIKU-MIKU” CZYLI GIMNASTYKA Z ELEMENTAMI KOREKTYWY I INTEGRACJI SENSORYCZNEJ (1 raz w tygodniu) - to zajęcia poprawiające koordynację wzrokowo-ruchową, motorykę, kształtujące prawidłową postawę ciała, a także wzmacniające gibkość, szybkość oraz skoczność z wykorzystaniem twórczego sprzętu np. opon samochodowych, drewnianych huśtawek, deskorolek, parasolek, lin i innych. Podczas zajęć dzieci przez zabawę uczą się współzawodnictwa, wzajemnej współpracy oraz poszanowania dla słabszych.

 

TWÓRCZYDEŁKA - ZAJĘCIA PLASTYCZNE (1 raz w tygodniu) – pudła, pudełka, pudełeczka, rolki po papierze, gazety, słomki, nitki, guziki… To najwspanialsze materiały do tworzenia małych arcydzieł. Twórczydełka to zajęcia, podczas których, dziecko odkrywa siebie, pobudza wyobraźnię, staje się kreatywne, udowadnia, że z kawałka kartonu czy sznurka można wyczarować wszystko… Tu każdy pomysł jest wyjątkowy, niepowtarzalny, jedyny w swoim rodzaju. To właśnie tu każdy Przedszkolak staje się małym artystą, który tworzy to, co wyobraźnia podpowie, nawet, jeśli otaczający nas świat wygląda nieco inaczej.

 

TAŃCE -STUDIO TANECZNE PASO (1 raz w tygodniu) – to zajęcia, podczas których nasze Przedszkolaki uczą się układów choreograficznych do utworów królujących na światowych listach przebojów. Różnorodność prezentowanych stylów: zumba, hip-hop, dance, jazz, balet, pokazują dzieciom, że tańczyć można do każdego rodzaju muzyki, przede wszystkim jednak pozwalają im na pozytywne rozładowanie emocji, rozwijanie zainteresowań, a kto wie - może odkrycie ukrytego dotąd talentu. Z pewnością każdy Przedszkolak znajdzie tu coś dla siebie, utwór przy którym nogi same zaczną tańczyć.

ZAJĘCIA WIELOZMYSŁOWE DLA NAJMŁODSZYCH (1 raz w tygodniu)- Zajęcia sensoryczno-naukowe z elementami Montessori, Glenna Domana- warsztaty teatralno-muzyczne z ulubionymi postaciami z bajek. 

 

ALE TO NIE WSZYSTKO…

NASZE KOCHANE CIOCIE, KAŻDEGO DNIA PRZYGOTOWUJĄ COŚ

CO SPRAWIA, ŻE W PRZEDSZKOLU MIŁO CZAS PŁYNIE

 

TEATRY, TEATRZYKI - oprócz cyklicznych przedstawień zewnętrznych nasze Ciocie wraz z pociechami uczą się sztuki aktorskiej tworząc teatry: cieni, lalek, małej łyżeczki, świateł i nie tylko... Zakładanie masek, przymierzanie bajecznie kolorowych strojów, wcielanie się w postaci ulubionych bohaterów to niezapomniana zabawa. Dzięki teatrzykom Dzieci stają się bardziej śmiałe i odważne, a brawa
i oklaski dodają im wiary we własne możliwości.

 

TWÓRCZE ZABAWY – uczą Przedszkolaków tego, że dobra zabawa to nie tylko korzystanie z zabawek stojących na półkach czy przygotowanych pomocy dydaktycznych... Niepozorne pudełko może być lepszą zabawką niż ta najdroższa ze sklepu,  pozwólmy zatem pobudzić wyobraźnię dziecka . Twórcze zabawy rozwijają kreatywność, pokazują, że butelki mogą stać się kręglami, a opakowania po różnorodnych produktach meblami dla lalek.

 

CYKLICZNE IMPREZY KULTUROWE - każdego roku nasze ciocie organizują zajęcia tematyczne z zakresu kultury i zapraszają Dzieci do wybranych krajów Europy i nie tylko… Celem tych zajęć jest pokazanie otaczającej nas różnorodności kulturowej, jak również uczenie poszanowania dla inności. W tych dniach Przedszkolaki poznają historię omawianych państw, panujące w nich zwyczaje, sławnych artystów czy upodobania kulinarne. Zajęcia te pogłębiają wiedzę Dzieci o świecie, sprawiają,  że staje się ona bogatsza.

 

POZNAJEMY INSTRUMENTY - cykliczne comiesięczne koncerty muzyczne na któych dzieci poznają kolejno różne instrumenty (np. akotdeon, klarnet, puzon, saksofon, hatfa itd.)

 

NASI SPECJALIŚCI KAŻDEGO ROKU ORGANIZUJĄ W FORMIE ZABAWY BADANIA PRZESIEWOWE:

  • logopedyczne i neurologiczne
  • ryzyka dysleksji
  • integracji sensorycznej

ZAJĘCIA DODATKOWO PŁATNE:

  • Brick4kids czyli klocki lego
  • odkrywcy czyli Wielka Szkoła Małych
  • ceramika
  • karate
  • zumba

 

 

Wszystkie zajęcia prowadzą nauczyciele i specjalisci posiadający wysokie kwalifikacje i znaczące doświadczenie zawodowe.